Evde Yemek Yapıp Satmak

Evde çalışmak isteyen ve ne iş yapsam diye düşünen anneler için en uygun işlerden biri şüphesiz evde yemek yapıp satma işidir. Yemek pişirmeyi bilen ve yaptığınız yemekler aileniz, arkadaşlarınız ya da yemekleri tattırdığınız kişiler tarafından beğeniliyorsa yemek yapma yeteneğinizi evde para kazanmak için kullanabilmeniz mümkün. Evde yemek yapma işine yeni başlayacak olan için tavsiyemiz ilk önce ne tür yemekler yapacaklarını düşünüp yapabildikleri en iyi yemekleri yapmalarıdır.

Çünkü bilmediğiniz bir yemeği yapıp satmak risklidir. Tatlı, pasta, börek, sıcak yemek, meze hangi tür yemekleri yapmakta daha iyiyseniz o tür yemekleri yapıp satmanızı tavsiye ederiz. Bu işe başlamadan önce fazla sermayeniz olmasına gerek yok. Zaten kullanacağınız malzemeler evinizde her zaman yemek yapmak için kullandığınız malzemelerdir. Evinizde olmayan birkaç malzeme varsa birazcık alışveriş yaparsanız yapacağınız yemek için gerekli olan malzemeleri tamamlayabilirsiniz. Yemekleri yaptıktan sonra bu yemekleri satmak için büyük paralar harcayarak reklam vermek yerine ailenize, arkadaşlarınıza, tanıdıklarınıza yaptığınız işten bahsedin ve onların da başkalarına bahsetmesini rica edin.

Broşür ve el ilanı bastırıp bunları dağıtın. İşe yeni başladığınız sırada yaptığınız yiyecekleri insanlara, kurumlara bedava tattırarak hem yemeğinizin lezzetini kanıtlamış olursunuz hem de reklamınızı yapmış olursunuz. Pastanelere, restoranlara ve benzer yerlere yaptığınız yemekleri satmayı deneyin. İnsanlar sizin yeteneklerinizi ve yaptığınız lezzetli yemekleri fark ettikten sonra işiniz daha da kolaylaşacaktır. Ne kadar çok insan tarafından tanınırsanız yaptığınız yemekleri o kadar fazla satar ve bir o kadar da fazla sipariş alırsınız. Özellikle mantı gibi herkesin sevdiği ama yapması zor olduğu için kimsenin uğraşmadığı yiyecekler daha fazla tercih edilir. Genellikle bayramlarda misafirlere ikram etmek için tüketilen tatlılar yaparsanız bayramda satışlarınız artabilir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*