Nane Yağının Faydaları ve Kullanım Alanları

Nane Yağının Faydaları ve Kullanım Alanları

 

Nane-Yağının-Faydaları-Kullanım-Alanları

Nane, geçmişten günümüze tıbbi amaçla kullanılan bitkilerin başında geliyor. Nane şifahi kullanımlar için, oldukça uygun özelliklere sahip bir bitkidir. Dünyada lavanta yağı ile nane yağı çok yönlü faydası olan, bitki yağları olma özelliğini taşımaktadır. Nane özünden el edilen nane yağı, vücuda ferahlatıcı bir his verir. Bu özelliği ile cildi yatıştırmaktadır. Ayrıca vücutta oluşan bazı kas ağrılarını gidermek için de kullanılabilir. Bunun yanında nane yağı yardımı ile ağızda bulunan mikroplar giderilerek, kötü nefes giderilebilir.

 

Dünyada insanların en büyük sorunlarından biri olan mide bulantısı, nane yağı sayesinde kas spazmlarını neredeyse yok ettiği için, kolayca giderilmektedir. Nane yağının bilinen diğer faydaları ve kullanım alanları ise şöyle sıralanabilir: Nane Yağının Faydaları;

 

– Nefesinizi tazeler – Baş ağrısını giderir – Solunum sistemini temizler – Kaslarda oluşan ağrıları hafifletir – Vücuda enerji verir – Mide ağrısını hafifletir Kullanım Alanları; – Sinüzit sorununun giderilmesinde – Kas ağrılarını hafifletmede – Eklem terapilerinde – Şampuan etkisini güçlendirmede – Alerjik reaksiyonları önlemede – Ateş düşürmede – Şiddetli açlığı bastırmada – Böceklerin kovmada – Cilt bakımında – Akne tedavilerinde – Saç uzatma yöntemlerinde – Nefes ferahlığını sağlamakta – Regl ağrılarını hafifletmede – Güneş yanıklarının tedavisinde – Çocukların diş çıkarmasında Nane yağının etkileri oldukça fazladır. Bu doğal bitki ve yağını önemli birçok alanda kullanmak mümkün.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*