Tavuk Şiş Kaç Kaloridir

Tavuk Şiş Kaç Kaloridir?

 

Et ürünlerinin içinde; yüksek protein içerdiği için tercih edilen tavuk şiş, oldukça lezzetli ve diğer etlere göre daha hafif bir besindir. Özellikle yaz aylarında beyaz et tüketmek, oldukça formda bir yaz geçirmeyi garantiler. Et ve tavuk gibi besinlerin hazırlanış şekline göre kalori miktarı değişmektedir. Çocuklar içinde besleyici olan tavuk, yüksek oranda protein içerir. Ev dışında yemek için diğer etlere göre daha hafif olan tavuk şiş iyi bir tercih olacaktır. Hazırlanan tavuğun, yağ kullanılmadan ızgara olarak tüketilmesi kalori miktarını düşürür.

Tavuk-Şiş-Kaç-Kaloridir

Tavuk Şiş Kilo Aldırır mı?

Bir öğün olarak orta boy tüketilen tavuk şiş kilo aldırmaz. Beraberinde yenen besinler önemlidir. Tavuk şiş yanında bol salata ile tüketilmelidir. Ekmek, tatlı gibi besinler ile tüketilen tavuk şiş, bir öğün için önerilen kalori miktarını aşacaktır. İçinde protein, sodyum, potasyum, kalsiyum ve vitamin A bol miktarda bulunur. Yaz aylarında dışarıda yapılan mangal partileri, diğer etlere göre daha sağlıklıdır.

 

Tavuk Şişin Kalori Değeri

Orta boy bir porsiyon tavuk şiş; yaklaşık 216(kcal) kaloridir. Diyet listesinde bulunan diğer besinlere göre, bu çok yüksek bir oran değildir. Günlük protein ihtiyacının çoğunu tek başına karşılar. Pişirilirken yanında sebze bulundurmak, hem besleyici değerini artıracak hem de kalorisini düşürecektir. Tavuk, balık gibi çabuk bozulan bir besindir. Bu sebeple dikkatli tüketilmeli taze olan tavuk araştırılarak seçilmelidir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*