Zeytinyağlı Taze Fasulye Kaç Kaloridir

Zeytinyağlı Taze Fasulye Kaç Kaloridir?

 

Ziytin-Yağlı-Taze-Fasülye-Kaç-Kaloridir

Yaz aylarının en sevilen yemeklerinden biri olan zeytinyağlı taze fasulye, oldukça besleyici bir yemektir. Etli ve zeytinyağlı olarak pişirme yöntemleri bulunur. Akdeniz mutfağının sağlıklı yemeklerinden zeytinyağlı yeşil fasulyenin içinde bol miktarda C vitamini, A vitamini,  potasyum ve lif bulunur. İçeriğinde ayrıca kolestrol bulunmaz. Besleyici ve hafif olan zeytinyağlı yeşil fasulye, diyet listelerine rahatlıkla eklenebilir. Sıcak yaz aylarında hafif olan bu yemek, bol miktarda tüketilmelidir.

 

Zeytinyağlı Yeşil Fasulye Kilo Aldırır mı?

Ekmek ile birlikte yenmediği takdirde kilo aldırmayacaktır. Zeytinyağlı yeşil fasulyenin, suyu yağlı olduğu için suyunun yenmesi önerilmez. Aynı öğünde birlikte tüketilen yiyecekler dikkatli seçildiğinde, bol miktarda zeytinyağlı yeşil fasulye tüketmek mümkündür. Fasulye, diyet yapanlarında diyet listelerine gönül rahatlığı ile alabilecekleri bir besindir. Pişirme yöntemleri ve kullanılan yağ, kalori miktarında değişiklik yapacaktır. Ana öğün olarak tek başına etli fasulye de tüketilebilir. Etli tüketildiğinde, diyet listesindeki günlük et miktarı tekrar düzenlenmelidir.

 

Zeytinyağlı Yeşil Fasulyenin Kalori değeri

Orta boy bir porsiyon Zeytinyağlı yeşil fasulye yaklaşık olarak 73(kcal) kalori gelir. Bu oran diğer yemeklere göre oldukça düşüktür. Değişik pişirme yöntemleri deneyenler içine bir miktar bulgur katarak pişirebilir. Bulgur hem besleyici değerini artıracak hem de ekmek kullanmadan yemek için iyi bir çözüm olacaktır. Çocukların gelişimi için de fasulyenin, mevsimi olan yaz aylarında mutfaktan eksik etmemekte fayda vardır.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*